Робимо важливі штуки:)

Громадська організація “Штука” (ex-”Майстерня Ідеї”) з’явилася у 2017 році в Донецькій області, де протягом кількох років команда соціальним гуртуванням в громадах Сходу через культурні продукти та акції прямої дії й орієнтувалась на молоду (14-35 років) аудиторію. Після повномасштабного вторгнення штуківці активно включилися в гуманітарну допомогу для постраждали та прифронтових громад Донеччини, Луганщини та Харківщини. Продовжували й мистецьку, освітню та громадську діяльності.

Чому “Штука”? В українській мові це слово ще означає щось одиничне, особливе, що дивує обрисами та змістом, а польською це “мистецтво”.

Візія: Самозарадне, культурно-свідоме українське суспільство. 

Місія: Плекати українську ідентичність, обʼєднувати і підсилювати культурні та суспільно актуальні ініціативи задля розвитку самодостатнього суспільства.

Стратегічні напрями розвитку:

  • Шукати, досліджувати та розповсюджувати культуру для формування української ідентичності.
  • Фасилітування діалог українських ініціативних спільнот для формування сталого громадянського суспільства.

Проєкти

Ветерани Будують

Разом з військовими ветеранами та молоддю збудували у Попасній скейт-парк.

Проєкт “Пост Схід”

У травні 2021 року ми знімали документальний фільм #PostСхід в Маріуполі, Бахмуті та Лисичанську. А тепер майже все, що потрапило в кадр стало “пост”. Ворожі ракети знищили культурні та історичні пам’ятки Донеччини та Луганщини. Але тепер ми робимо дуже пам’ятну штуку – дознімаємо інтерв’ю та продовжуємо роботу над фільмом.

Вугільний

Експериментальний міні-фільм про життя шахтаря. Сподіваємось, він колись вийде.

Подкаст “Схід людей”

В 2022му запустили відео та аудіо подкасти з митцями, волонтерами, активістами та громадськими діячами.

Гуманітарна допомога

Після початку повномасштабного вторгнення ми розпочали кілька проєктів допомоги мешканцям прифронтових та деокупованих територій Донеччини, Луганщини, Харківщини та Запоріжжя.

Сайт Штука.медіа

Запустили свій сайт, де встигли розказати вже більше 40 історій та поговорити з 10 митцями.

Події

Гуртуймося на нетворкінгах у Києві та Львові, проводимо дискусійні клуби та арт-події. А ще на початку 2023го провели Хакатон ідей “Задум для своїх” про інтеграцію переселенців в нові громади. Обрали на ньому трьох переможців та допомогли провести тренінг з першої медичної допомоги для людей з порушенням слуху, арт-терапію для переселенців в Дрогобичі та технічне забезпечення роботи волонтерів на Львівському вокзалі.

І це тільки початок:)

Як з нами зв’язатися? Пишіть shtukango@gmail.com