Громадська організація “ШТУКА” (ex-”Майстерня Ідеї”) зареєстрована в Донецькій області та  до повномасштабного вторгнення рф займалась соціальним гуртуванням в громадах Донецької та Луганської областей через культурні продукти та акції прямої дії й орієнтувалась на молоду (14-35 років) аудиторію.

Велика амбіція організації є розвиток України через підсилення громад та просвітництво. ГО “ШТУКА” має три стратегічні напрямки розвитку які сприяють втіленню амбіції:

  • Підсилення громад через акції прямої дії. Під такими акціями ми маємо на увазі ті що передбачають взаємодію безпосередньо з місцевими активістами та громадами, а саме: хакатони, волонтерські табори, резиденції і т п. Такі дії сприяють активізації і розширенню співпраці між молоддю по всій країні, розвиток волонтерського руху у малих і великих спільнотах
  • Просвітництво. Підтримка активістів, волонтерів, діячів культури через розвиток медіа екосистеми та просвітництво. Проєкт ”Суб’єктивне Медіа Штука” (робоча назва) – медіа-платформа субʼєктивних новин про суспільно-важливі події, активізм та сучасну культуру. Також працюємо з цими напрямком за допомогою арт вечорів, мистецьких виставок, документального контенту.
  • Гуманітарна допомога. Напрямок що додався до діяльності організації після повномасштабного вторгнення. На даному етапі організація на 70% займається доставкою гуманітарних вантажів (їжа, засоби гігієни,  ліки, одяг та енергоносії) в громади Донецької області для ВПО (м.Мирноград/Покровськ) та для жителів громад, що безпосередньо перебувають в зоні бойових дій. 

Основна команда:

Євген Бражко – директор ГО “Штука”

Макс Романюк – фінансово-адміністративний директор ГО “Штука”

Іван Парамонов – виконавчий директор ГО “Штука”