Що можна послухати на Євробаченні

Найбільший музичний конкурс Європи, а може й світу вже скоро розпочне своє крокування в нашій стрічці новин. Найбільш політичний музичний конкурс почне розставляти свої пріоритеті, згідно з мапою пріоритетів ЄС. Марія Кутнякова обрала найцікавіші пісні.

Євробачення – можливість маловідомим в своїй країні та невідомим поза її межами виконавцям хоч на кілька тижнів вийти на всеєвропейський музичний ринок, отримати свої мільйон переглядів та спробувати вхопити зірку. Мало кому з них вдається таки зачепитися за славу, або мати хіт на роки. А хтось, як АВВА чи Moneskin таки стають відомими.

Цього року Євробачення проходить у Мальме, Швеція. І в ньому беруть участь 37 країн з Європи, Азії та Австралії. 7 та 9 травня вони виступлять у пів-фіналах, де глядачі виберуть учасників фіналу 11 травня. 5 країн-засновниць конкурсу з 1956 року проходять у фінал автоматично – Німеччина, Франція, Італія, Іспанія та Великобританія (остання дуже часто посідає погані місця, хоча має одну з найрозвинутіших музичних індустрій світу).

росія та білорусь заблочені з 2022 року, зараз намагаються бойкотувати Ізраїль через ситуацію в секторі Газа. Еден Голан вже переписувала пісню для конкурсу через сумнівний текст, а ще довго жила в росії, в 2016 році виступала в Криму та фактично побудувала там кар’єру. Чому в такий час ізраїльський народ вибрав таку кандидатку – незрозуміло.

З 37 пісень половина звучить та виглядає однаково. На Євробаченні часто складно знайти щось путяще, але це специфіка конкурсу – дуже часто туди приходять сторонні люди, які опинилися тут випадково. Все ж є, що послухати. Ось мій вибір.

Нарко-естонці з хіп-хоп гурту 5MIINUST та фольк дуету Puuluup їздять по району в стилі 1990х і розшукують … Пісня називається “Ми звісно нічого не знаємо про ці наркотики”. Візуально це приємний треш, а музично досить цікаво та качає.
Дуже колоритна Арменія, яка звучить як індійське кіно
Дуже красивий візуально та музично латиш
Ржачні фінни, які стебуть Майкрософт (ви тільки подивіться на це яйце в музичному виступі). В минулому році фінни стебали танець ча ча ча, і посіли хороше місце.
Класична красуня з поп піснею з Грузії, але з дуже войовничим змістом. На тлі сьогоднішніх протестів в Тбілісі проти російських законів – звучить дуже актуально.
Готеса та відьма з Ірландії роздає стилю та епатажу.
Солодкоголосий литовець має потенційний танцювальний хіт.
В цьому році французи знову зробили ставку на повільну шансон баладу про кохання, тому найкраща пісня на французькій мові цього року в Люксембургу. І слухати і дивитися на неї приємніше.
Молдовани цього року поєднали класичну музику, народні мотиви та дуже вишуканий/простий стиль. Щось в цьому є.
Валькірія з Норвегії звучить і виглядає дуже автентично, тому виділяється на фоні однакових поп красунь.

Диско іспанка бере простими танцювальними мотивами. Це подружня пара, яка виступає разом з 1980 років. Виглядають офігезно, а їх вік незвичний для конкурсу. І це вау.

Окремо виділю Нідерланди Joost Klein – Europapa, бо там фанова критика Європи — вони там фашиста обрали в парламент, який проти підтримки України. А тепер трошки іронічне обсирання європейського життя. Розумієте, які там настрої? І це можуть підхопити в інших країнах в Європі. То ж я буду сумно усміхатися, якщо ця пісня переможе. Ще там який знайомий танцювальний біт, так що звучить вона більш менш.

Попереду в нас багато скандалів, що завжди переслідують конкурс. А також виступ представниць України Альони Альону та Джеррі Хейл з дуже фу піснею, яка, мені здається, флопнеться сильно. На мою думку, Україна в цьому році обрала один з найслабіших номерів за останні роки (коли ми займали високі місця). Але побачимо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *