Після Рубікону: Фінал сезону арт-рефлексій та виставка

Команда Штуки відкрила виставку картин, які створили учасники арт-рефлексій зі своїми спогадами та мріями про минуле, сьогодення та майбутнє. Серія зустрічей “Після Рубікону” проходила весь рік, і разом з виступом музикантів zvuq.ua вдалося провести мистецький вечір незвичного формату. Юлія Сахно ділиться своїми спостереженнями з події.

Все почалося ще задовго до 5 вересня. Ми проводили 3 арт-рефлексії, на яких досліджували емоційний зріз молоді, а саме: що було до повномасштабного вторгнення, що було в той день та погляд у майбутнє. Ці три категорії емоційних почуттів і лягли в основу нашої фінальної презентації картин. Що було до вторгнення: напевно і важко так одразу і пригадати, було якесь життя, яке хтось міг і не цінувати, або ж обирати в пріоритеті ті речі, які зараз можуть здатися смішними. Нажаль, я сама була в цій кагорті людей. Але спостерігаючи над тим, які ж картини вийшли у цій категорії в інших учасників, то не можу сказати, що всі вони безтурботні та веселі. Якісь свідчать про те, що у когось рубікон настав значно раніше ніж 24 лютого. 


Емоційний зріз дня повномасштабного вторгнення та наше сьогодення, можна описати як емоційний вибух з ностальгічними нотками минувших днів чи дому. В цей день хтось прокинувся від повідомлення рідних, а хтось від вибухів. У кожного був свій досвід і свої переживання, свій накал емоцій, але у всіх цей день настав з чітким усвідомленням, що відбувається і що як було, уже не буде. 


Ну і рубікон який ми ще не прейшли але обов’язково який настане це наше майбутнє. У кожного воно різне і, можливо, у кожного той обнадійливий рубікон настане не одномоментно. Але я можу з упевненістю сказати, що сонце зійде над Донеччиною, Луганщиною, Кримом, Запоріжжям, Херсонщиною та Харківщиною.


Перед самою презентацією у відвідувачів була можливість спробувати порефлексувати на тему Рубікону та виплеснути свої думки та емоції на полотно. І знову ж таки, учасники піднімали теми війни, емоційної нестабільності та змін, яких зазнали. 


Модерація виставки відбулася під керівництвом художнього ідейника арт-рефлексій Олександра Кагора та запрошеного експерта з психології Осадчи Олександри. Психологиня змогла проаналізувати картини та виділити цікавий момент, те що тонкою лінією крізь усі три етапи, нашого досліджуваного Рубікону, проходить українська символіка, яка проявляється в комахах, небі, сонці, полях. Це свого роду виступає опорою, нагадуванням про те, що є важливим для нас. Її рекомендацією було не ігнорувати свій стан, не приховувати своїх емоцій, не знецінювати свої почуття та почуття інших. 


Після презентації ми всі змогли побути тут і зараз, спілкуватися між собою на будь-які теми. Невимушену атмосферу нашого Після Рубікону забезпечив гурт @zvuq.ua, які пишуть свою музику в стилях  драм-енд-бейс, діп-техно, мелодійне техно, брейкс вже понад 10 років. Завершилося все тим що музика уповільнювалася та стихалася, відвідувачі втомлено вже збиралися додому,  а ми з командою Штуки збирали все своє начиння, щоб потім повернутися з новою темою арт-рефлексій.

Інтерв’ю з відвідувачами “Після Рубікону”.

Подію проводила ГО «Штука» за сприяння Представництва «Фонду Фрідріха Науманна за Свободу» в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *