“Не в кризі” — спільнота жінок у Дніпрі, що надає психологічну підтримку та сприяє саморозвитку для зміцнення впевненості в собі

“Не в кризі” — спільнота жінок (переселенок, дружин військових, поліцейських та інших) у Дніпрі, що надає психологічну підтримку та сприяє саморозвитку для зміцнення впевненості в собі.

Цей проєкт переможець Штукатону, який реалізують:

1. Оля. Усміхнена майстриня, яка створює унікальні браслети та сумки. Була вимушена виїхати з Бердянська через окупацію міста росіянами.

2. Катя. Креативна біологиня. Працює у заповіднику, пише наукові статті, а у вільний час робить їстівну крейду для дітей.

3. Саша. Смілива комунікаційниця. Їздить деокупованими та прифронтовими громадами, документу воєнні злочини РФ.

“Троє нас, як і багато інших жінок, від початку повномасштабки потрапили в побутове поле і відчували психологічний тиск. Самостійно боротися зі щоденним стресом, що вже переріс у хронічний, доволі складно. Водночас жінки, зокрема з дітьми, втратили свої соціальні зв’язки, коло спілкування звузилося чи змінилося. Тому ми об’єдналися, щоб створити спільноту за моделлю «рівна рівній» для підтримки одна одної та формування позитивної психосоціальної взаємодії. Також нашою метою є об’єднання дітей, які також лишилися своїх звичних активностей та друзів. Ми прагнемо, щоб вони взаємодіяли одне з одним та розширювали коло свого спілкування, інтересів тощо”, – розказує Олександра Тронь, співзасновниця проєкту “Не в кризі”.

Мета проєкту: створення безпечного та ресурсного ком’юніті для жінок. Важливою частиною концепції створення підтримуючої спільноти є сесії із психологами – Оленою Криворучко та Наталією Сірою.

В рамках проєкту відбулося 4 зустрічі, які зібрали більше 40 жінок та дітей. 

“Перша зустріч “Криголам”. Це було хвилююче і зворушливо. Ми знайомилися одна з одною, з психологинями, простором … і з собою. Розповідали про себе через асоціації, свій досвід, думки, спогади і мрії. А ще плакали. Так-так, вам не здалося. Кожна мала змогу висловити свої емоції та почуття в різні способи. Саме для цього ми і створювали безпечне ком’юніті, де ти можеш бути собою. І тебе не засудять, а зрозуміють і підтримають”, – ділиться враженнями Катерина Колесникова.

Поки жінки беруть участь в сесіях з психологинями, діти грають в терапевтичні ігри та беруть участь в арт-терапії. 

Проєкт реалізується завдяки підтримці «ГО Штука», фонду «Stiftung Mercator», «Austausch e.V. – for A European Civil Society» та Представництва «Фонду Фрідріха Науманна за Свободу» в Україні.

Більше про “Не в кризі”: https://www.instagram.com/ne_v_kryzi_community/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *