Фестиваль для дітей і підлітків «Різні разом» спрямований на пізнання різноманітних досвідів через взаємодію, гру та вільний вибір. Це простір, де можна творити, досліджувати, обирати і не боятися помилок, відкривати нове та бути різними разом. Фестиваль надасть можливість відвідувачам познайомитися з громадськими організаціями, творчими колективами, освітніми ініціативами, що використовують гейміфікацію, технології та нові медіа. Протягом трьох днів культура, наука, мистецтво та технології створюють спільний освітній простір, доступний і цікавий для всіх.
Цьогоріч вперше виділено окрему підліткову програму з воркшопами, дискусіями, зустрічами з психологами та подкастами. Підлітки зможуть не лише брати участь, але й виступати в ролі модераторів, акторів або інтерв’юерів.
Коли: 20-22 вересня
Де: Мистецький арсенал
Перформативна програма
- театральні вистави для підлітків (від народного аматорського театру-студії Паростки, Музею воєнного дитинства, та театральної студії при Волинському театрі ляльок)
- дитячі театральні вистави (від театральної студії Данте, та від лялькового театру “Равлик”)
- майстер-клас з традиційних танців та народних ігор від фольк-студії Правиця
- dj сет з вінілу UkrFunk від C.J. Plus
Мистецькі проєкти
Текстильне панно від Анастасії Лелюк
Ідея проєкту сформувалася на перетині важливих суспільних тем, що сплітаються в рефлексії на наше сьогодення та майбутнє, яке ми конструюємо щодня. Це пропозиція подумати разом із дітьми про спільну історію, особисту відповідальність і мрії, що надихають нас на рух уперед.
Запрошуємо долучитися до проєкту і взяти участь у воркшопі зі створення спільного апсайклінг панно з текстилю, який відбудеться у пʼятницю, 20 вересня, з 11:00 до 15:00 в зоні підліткових майстерень. Під час створення панно буде використана тканина, яка вже була у вжитку; ти також можеш принести свої старі речі або шматочки тканини, щоб дати їм друге життя і перетворити на мистецький твір.
Текстильне панно від Анастасії Лелюк
Проєкт “Зворотний ландшафт” від Дар’ї Подольцевої
Ця робота — це дослідження контрформи, залишків, чогось, що зазвичай вважається непотрібним. Про свій проєкт Даша розповідає так: «Я дуже люблю монтажі та демонтажі виставок, дуже люблю сміття, обрізки, стоси зім’ятого паперу. Як вони падають і лягають на підлогу, як грає на них світло — така собі випадкова краса, питання тільки у фокусі й кадруванні. Це дуже технічна історія, яку б хотілося перевести в ранг мистецтва. Тому „Зворотній ландшафт“ — це вправа-дослідження того, чи може контрформа стати формою. Є в мене також і спортивний інтерес — чи можна робити проєкт без бюджету і нічого не витрачати на матеріали».
Візуалізація проєкту “Зворотний ландшафт” від Даші Подольцевої
ДіЯТи: партисипативний проєкт на всі три дні фестивалю
Творчість — це важлива складова у формуванні відчуття безпеки у дітей і дорослих. «Дитино, що ви робили?» — питають батьки в дитини після гуртка або школи. «Ми гралися!» — відповідає дитина, адже саме через гру вона вчиться, проживає різні ситуації, виявляє та пропрацьовує свої потреби.
Наша партисипативна локація про обживання-проживання, створення для себе зони безпеки й ресурсу. Тут можна створити халабуду, потім розібрати її та створити з неї плащ своєї суперсили або ж залишити свій витвір для інших. Тут можна створити «щось», що стане цінним амулетом для дитини й нагадуватиме, що він/вона важливий/а, або ж створити лабіринт із «чогось», а потім ламати його, лагодити і ламати знову, досліджуючи своє «я МОЖУ».
Ну ж бо гратись-витворяти!
Проєкт Ді(Я)Ти на фестивалі Різні Разом у 2023 році
НЛО” (серія Надто Лагідні обʼєкти) від Леонори Янко
Художниця Леонора Янко почала серію робіт як спосіб виходу зі стану постійної напруги, яку викликала війна, що триває вже майже 10 років. Крим є її Батьківщиною, і обставини змушують бути обережною у висловлюваннях. Художниця створила уявний світ, де на ідеальній планеті всі жителі дуже добрі, навіть надто добрі. Її утопічні мешканці безпосередні й чутливі, як діти, вони не знають війн і є невиправними оптимістами. Мета проєкту – встановити зв’язок із внутрішньою дитиною кожного дорослого глядача.
Організатори запрошують дітей і дорослих доєднатися до перформансу «Обійми», який художниця проведе в неділю 22 вересня о 15:00 біля мистецького обʼєкта.
Леонора Янко “Вагітна голуба собака, яка просто виє на Місяць” із серії НЛО (Надто Лагідні Обʼєкти)
Виставковий проєкт “Сім страхів”, кураторка Катя Бучацька
Це окрема виставка, де художники і художниці діляться з нами своїми страхами. Теми цих страхів мають різний характер, але, як виявилось, коли ми входимо на поле мистецтва, то опиняємося й перед питанням: що можна собі дозволити зобразити. У виставці беруть участь як нейровідмінні художники й художниці — з синдромом Дауна та розладом аутистичного спектру, — так і нейротипові.
Виставковий проєкт “Сім страхів”, кураторка Катя Бучацька
Сашко Даниленко, анімаційний проєкт “Історія України за 5 хвилин”
Анімаційний музичний кліп, у якому історія України викладається буквально за 5 хвилин. Від великого вибуху до сьогодення, транзитом через найвизначніші події в нашому літописі. В основі візуального ряду — 119 аркушів з акварельними ілюстраціями, які можна роздивитися та уявити, як працює анімація.
Сашко Даниленко, анімаційний проєкт “Історія України за 5 хвилин”
Також нас чекає насичена програма з майстер-класами, дискусіями та воркшопами. Деталі тут: https://www.facebook.com/events/433101566444289/433101569777622/