Барбігеймер у Литві: скільки коштує сходити в кіно без кайфового українського дубляжу

Привіт, я Марія, комунікаційна менеджерка ГО “Штука”. Після повномасштабного вторгнення разом з родиною евакуювалася з Маріуполя у Вільнюс, Литва. За весь цей час я сходила в кіно кілька разів на українські фільми “Памфір”, “Люксембург, Люксембург”, “Мавка”. Барбігеймер став для мене першим відвідуванням тут великих кіноблокбастерів.

“Барбігеймер” – це одночасна прем’єра голлівудсбких фільмів “Барбі” (про ляльку) та винахідника ядерної бомби “Оппенгеймер”. Ця подія породила протистояння між зборами фільмів, багато мемів про різницю кінострічок – рожева комедія проти суворого байопіку.

Ділюся своїм досвідом походу кіно в Литві та новин місцевого кінопрокату. 

Не повірите, але щоб подивитись кіно – треба піти в кінотеатр. Тут є кілька кіномереж та незалежні кінотеатри. В кінопрокаті половину фільмів показуються литовською мовою (вітчизняне та іноземне кіно), а інша частина йде мовою оригіналу з литовськими субтитрами. Тут працює Литовська кіностудія та Литовська кіноакадемія, а на рік виробляється кілька десятків художніх та документальних фільмів (вони фінансуються частково з державного бюджету та приватними інвесторами). Також в Литві та у Вільнюсі дуже полюбляють знімати іноземні фільми, наприклад тут знімали 4 сезон серіалу “Дивні дива”, історичний “Сісі”. Старовинні частини литовських міст дуже чудово підходять для знімання історичних фільмів, а якщо іноземці знімають про радянські часи, то литовська радянська література теж є гарним фоном (тут знімали серіал “Чорнобиль”).

Ціни. Звичайно є дуже багато різноманітних знижок та спеціальних програм, особливо для дітей та людей вразливих категорій. Зараз дитина може сходити на мультфільми за 2,5 євро (100 грн), є сімейні квитки (батьки з дітьми можуть разом сходити в кіно і це буде дешевше, ніж купувати окремо квитки). В цілому сходити в кіно коштує від 5 до 10 євро (200-400 грн), найдорожчі квитки це буде вечір п’ятниці та вихідні в прем’єрні дні, а найдешевші – перша половина дня робочого тижня. Якщо ви купуєте квиток онлайн в спеціальних додатках або сайтах, то квиток буде дешевше ніж купити його в касі кінотеатру. Таким чином литовці спонукають заздалегідь планувати свій похід в кіно та не витрачати кошти на друк паперового квитка та чеку.

Як же у Вільнюсі проходила ця світова істерія щодо виходу “Барбі” та “Оппенгеймера”? Кілька кінотеатрів влаштували тематичні прем’єрні покази “Барбі” з рожевим дрескодом, фуршетом та фотографом.  В “Оппенгеймера” теж були прем’єрні покази, але там обійшлося без флешмобів з переодяганням (самі розумієте, тема ядерної бомби не спонукає до фешн фанатазій). На “Барбі” я прийшла в день прем’єри 21 липня, і було доволі багато людей одягнуто у рожевий, можна було купити тематичний покорн та колу з брелоками фільму (8 євро – 320 грн). На “Оппенгеймер” я змогла прийти на початку серпня, тому що довго збиралася з силами, розуміючи що це три години і болюча тема. І обидва фільми я дивилася англійською.

“Барбі” – легка комедія, але з важливим підтекстом про гендерні стереотипи, фемінізм та громадський активізм. Я дуже давно так не сміялася, там є класні моменти, є і важливі моменти, які змушують тебе задуматися про свою роль у житті. Мої очікування були набагато гіршими, але зараз можу поставити цьому фільму 9 із 10, тому що він візуально прекрасний, акторський склад неймовірний, особливо Раян Гослінг (який вкрав весь фільм, його Кен і його поява на екрані – це найкращі моменти фільму). Тим хто очікує від фільму якихось неймовірних сенсів і відкриттів, то це точно не про нього. Йдіть на нього, як на розвагу і на відпочинок. Ще дуже багато людей приходило з дітьми, але “Барбі” – це взагалі не дитячий фільм з політичними, соціальними жартами, дуже багато дітлахів нудилис на діалогах. 

Хоча “Оппенгеймер” йде 3 години, важко лише перші 30 хвилин, коли дуже багато розмов про квантову фізику, але далі починається робота над ядерною бомбою і більше розмов про політику. Тут Кіліан Мерфі видає найкращий свій перформанс (ОСКАР!!!!). Це просто кайф взагалі дивитися на акторський склад фільму. Демонічний Роберт Дауні молодший відходить від усіх своїх марвеловських робіт, дуже сексуальна комуністка Флоренс П’ю, а Метт Деймон грає незвичну для себе роль серйозного солдафона.

Взагалі, я розумію чому деякі іноземці вважають фільм нудним, не витримують довгі діалоги. Але я, як людина, що серйозно боїться того, що наш довбанути сусід може використати ядерну зброю, то мене весь фільм тримав в неймовірній напрузі. Я декілька разів плакала від усвідомлення усього жаху, від буденності миттєвого вбивства  сотен тисяч людей:

– Я відчуваю кров на своїх руках?

– Так помийте їх.

В Оппенгеймера в думках було декілька метафоричних образів кінця світу, які і в моїй голові після пережитого в Маріуполі з’являються неодноразово. сам режисер Крістофер Нолан говорив, що створював цей фільм, спираючись на свої дитячі відчуття під час холодної війни, коли погроза в використанні ядерної зброї була як ніколи можливою. І йому вдалося передати цей страх, напруження, безсилля. Неймовірна музика, швидкий монтаж, операторська робота, а також історія роблять “Оппенгеймер” одним з найкращих фільмів, які я дивилася. Але до перегляду треба морально підготуватися, особливо українцям.

Щаслива Марія на “Мавці” в оригінальній українській озвучці та спантеличена Марія на Барбі англійською.

З нетерпінням чекаю, коли ці фільми вийдуть в цифровому вигляді, і я зможу насолодитися ними в прекрасному українському дубляжі (скажено за ним сумую). Дуже рада цьому досвіду, адже я на кілька годин відчула себе в ніби щасливому минулому, коли я могла просто сходити в кіно, порівнювати фільми, обговорювати їх зі своїми близькими. Раджу сходити на обидва: вони кардинально різні, з різними сенсами та формами, але класні. Не треба між ними обирати, просто ловіть правильний настрій для кожної кінострічки.

Дивіться моє відео про кінопохід на “Оппенгеймера” та як я обирала образ на “Барбі”.

Далі в планах в мене подивитися ще кілька українських фільм, рецензії чекайте на сайті Штука:))))

Читай Штуку в соц.мережах: Телеграм, Фейсбук, Інстаграм, YouTube, Тік Ток.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *