Драма “Памфір” підкорила серця українців, зібрала гарну касу та вражила візуальним відеорядом. Велика заслуга цього – робота української етнографині та стилістки Марії Квітки.
Костюми дійсно у стрічки чудові, тому їх виставляли в Українському домі, а зараз вони на виставці у Львові. Художниця по костюмам Марія Квітка розповідає журналу Vogue:
“Для “Памфіру” я часто користувалася тими світлинами людей, що я робила в селах. Мені хотілося, щоб зображення у фільмі було максимально правдивим, тому переглядала фотографії з різних експедицій. У когось побачила класні штани: о, це – топ, піде. Тому для мене багато в чому мешканці сіл були орієнтиром. Також велика частина гардеробу була зібрана просто на барахолках – я люблю вишукувати цікаві деталі, щоб речі не мали вигляду як з мас-маркету. До того ж українське кіно – це не бездонний бюджет, де ми можемо виготовляти геть усе, проте, сподіваюся, що колись це зміниться”.
Одна з ключових та вражаючих сцен – святкування Маланки на селі. В ній задіяні дуже багато акторів у дивних та народних костюмах.
“Усі образи для костюмів ведмедів, циган – це все були новопошиті речі, бо, знов таки, частина костюмів потрібна для дублів. Але це все копії антикварних костюмів. Маски створювалися сучасними майстрами. Частина з них працювали в Києві, частину масок Дмитро привіз з Красноїльська і з Вашківців”, – розповідає Марія.
“Я дуже люблю дідів і бабів, яких зробив Сергій Постольников. Вони не є старовинними, але дуже правдиві. На виставці вони стоять найперші, зі світлим хутром. Вони здаються мені такими наївними та добрими. У Сергія вийшли дуже гарні маски, він — дуже добра і весела людина, як і його маски. Цікаво спостерігати за тим, як майстер відтворюється у власних роботах, я люблю такі моменти, і вони для мене цінні. Хотілося б, щоб ці експонати збереглися на багато років”.
Рекомендуємо фільм до перегляду, а виставку для відвідування. Текст підготовлено за матеріалами Vogue, фото – Львівська міська рада, Український дім та з фільму “Памфір”.