Rainbow Six: Siege – Як ігри розповідають нам про тероризм.

Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege – це гра-стрілянка, що несподівано посилає на страшні терористичні ситуації. В цій статті хочу розповісти про деякі з них.

Пул карт гри містить в собі різноманітні місця планети, як існуючі так і повністю вигадані. З приводу вигаданих все зрозуміло, а от ті, що існують в реальному житті – стали для мене несподіваним відкриттям.Від історій зображених будівель і місць, що зображені в грі та того, що там відбувалося – волосся стає дибки. Я не буду давати оціночних суджень, просто виділю вам те, що там відбувалося.


Ігрові мапи.

Почну не з місця, а з косметичного вигляду одного з оперативників британского підрозділу SAS під псевдо “Thatcher”. Один з його образів має назву OPERATION “NIMROD”.


Оперативник “Thatcher”

OPERATION NIMROD (вона ж ОПЕРАЦІЯ “НІМРОД”) відбулася в іранському посольстві в Лондоні у 1980 році і була спецоперацією SAS Великої Британії. Мета – звільнення заручників, утримуваних іранськими терористами. За командування Майкла Розіра, командос швидко здолали опір бойовиків та врятували 19 заручників.


Оперативники SAS на будівлі Іранського посольства у Лондоні.

Несподівано, так? Звичайна хлопчача сесійна стрілянка і з такими посиланнями на реальне життя. Але далі – більше.

Мапа, що називається “Oregon” (Орегон – штат північного заходу США)Насправді, цей комплекс будівель не знаходиться в штаті Орегон, а відсилає на одну з страшних сторінок американської історії – Трагедію Вейко.

“Трагедія Вейко” (Waco Siege) – подія, що мала місце у 1993 році, у Вейко, Техас. Сутичка між сектою “The Branch Davidians” та владою США. Облога тривала 50+ днів, завершилася пожежею, загинули Девід Кореш та 70+ членів секти, зокрема жінки і діти. Конфлікт викликав дискусії щодо дій уряду та його наслідків.Справжня будівля, на яку посилається мапа.


Віртуальна будівля з іншого ракурсу.

The Branch Davidians” – релігійна спільнота, що виникла у XX столітті. Головою секти, на той момент став Девід Кореш, який намагався створити власну релігійну спільноту з власними віровченнями.
Конфлікт між сектантами та урядовими органами США спалахнув через обвинувачення у зберіганні вогнепальної зброї та інших злочинах, а також через можливе сексуальне насильство та зловживанням дітьми в середовищі секти.

Навіть зараз, коли я це пишу мене мурашить. Мій час в грі Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege складав понад 330 годин, але дізнався я про це все лише нещодавно. Продовжимо?

Мапа, під назвою “Presidential Plane” (Літак президента).


Схоже, що розробники розмістили віртуальний літак у декораціях справжнього летовища Хітроу, що в Лондоні.

Так, на летовищі Хітроу в Лондоні були терористичні акти, зокрема в 1973 році терористи підірвали літак, який готувався до вильоту, та й саме летовище було об’єктом терористичних загроз.


Летовище Хітроу.

Але (тут я можу помилятися) сама мапа може відсилати на іншу подію, а саме на викрадення літака «Ландсхут».

Викрадення літака “Ландсхут” в 1977 році стало важливою подією в історії тероризму. Група терористів з палестинської організації “Фронт визволення Палестини” (PFLP) спільно з німецькими лівоекстремістськими активістами взяла в заручники літак “Ландсхут” авіакомпанії Lufthansa.

Ця операція була спрямована на вимус звільнити ув’язнених членів PFLP німецькою владою. Терористи захопили літак у аеропорту Палма-де-Майорка, Іспанія. Літак був змушений здійснити низку зупинок у різних країнах, включаючи Ліван і Південний Йемен.Звільнені заручники виходять з літаку.

Під час операції “Магія Вогню” німецькі сили спеціальних операцій GSG 9  здійснили політ до Сомалі, де літак приземлився через нестачу пального.Доречі, вигадані оперативники GSG 9 теж присутні в грі.


Оперативники GSG 9 (зліва направо):  “Блітз:, “Йегер”, “Айкью” та “Бандит”.

Заручників було успішно звільнено, і терористи були затримані. Важливо відзначити, що ця операція відіграла важливу роль у визначенні підходів до терористичних викрадень і виявленні необхідності впровадження спеціальних сил для боротьби з терористичними загрозами в цивільній авіації.

Чому я вам про це розповідаю? Мені здається, що не варто забувати про тероризм. Ширма сучасного світу соцмереж дає нам певну ілюзію відчуття безпеки. Думаю, що розробники мали на меті нагадати всім гравцям, що тероризм живий, він нікуди не зник, що небезпека поруч та що варто дбати про свою безпеку.

Розповідь про тероризм важлива для підвищення обізнаності громадськості, розуміння загрози та методів терористів. Це сприяє забезпеченню безпеки, ефективному реагуванню та запобіганню рекрутингу.

“Та ні, зі мною такого не станеться”, “Та ні, ми живемо в 21 столітті, все страшне вже колись і десь відбулося”… А тепер згадайте свої відчуття, коли ви читаєте новини про черговий терористичний акт Російської Федерації у себе вдома, в своїй Україні.

Вживайте контент свідомо, звертайте увагу на деталі, не будьте мною – людиною, що не помічала таких важливих меседжів аж 330 годин.

Висловлюю щиру подяку за вашу увагу! Дякую, що завітали до нас на сайт.